"Har ni fest, eller? Eeh, jaa!"
För att fira vår fina lilla bok, gör vi lite små designändringar i dagarna. Hoppas att ni tycker om det! Glöm inte att vi ska ha en efterfest på vår releasefest nu på onsdag. Ni är 100 söta tjuvlyssnare som redan har anmält er, och vi vill att ännu fler kommer, det finns 200 platser kvar i den mysiga baren. Så kom igen nu, Munche, Oraklet, Kluivert, Bimbo, Bob Lunta, alla Hannor och Matildor, och alla som vi inte hinner nämna.
Osa till efterfesten@damon.se och kom dit och mingla med oss, andra bloggare, journalister och modefolk. Vinn böcker eller bara tjuvlyssna! Mer info på Damons blogg
Vinnare av en plats på releasefesten blev Elsa! Böckerna vanns av Mikael, Petra och Isabell! Tack alla som hjälpte till med den krångliga undersökningen.
Boken finns just nu tillgänglig i tio hemliga butiker på Södermalm. Kolla bland de schysstare småbutikerna, så kanske du hittar ett ex före alla andra.
Ps. Välkommen Andreas Viklund, som är vår nya webmaster, och som ska hjälpa oss med större förbättringar framöver.
Publicerat den 15 januari, 2007 kl. 12:59 under Nyheter, Tjuvlyssnat av Tjuvlyssnat
Kommentarer: 10 -
Man kommer inte längre åt Tjuvlyssnat genom Feberbloggarnas topplist. Stort minus.
måndag 15 januari, 2007 @ 15:49Annars ser det väl fint ut.
D & G:
Oraklet kommer att vara på plats! Aight! ;)
måndag 15 januari, 2007 @ 16:04Men tack för att ni väljer att lägga spektaklet dagen innan min tenta… Tack för att ni ger mig ännu en anledning att sitta hemma och ha tråkigt (plugga alltså) och tycka synd om mig själv. Precis vad jag behövde!
måndag 15 januari, 2007 @ 16:08Andreas Viklund ja, tyckte jag kände igen namnet och förstår efter att ha kollat sidan varför.
Har nog ett rätt stort antal av hans gamla XM-moduler (TSEC) någonstans på min hårddisk.
måndag 15 januari, 2007 @ 16:26Tio mysbutiker på södermalm? Vi i resten av landet då…? =(
måndag 15 januari, 2007 @ 20:59Najs med en webbmaster man känner till sedan tidigare, när kommer första tjuvlyssningen i kategorin "Porjus"?
måndag 15 januari, 2007 @ 21:27Så många tjuvlyssnare på samma fest! Passa er för vad ni säger, ni som är där…
måndag 15 januari, 2007 @ 23:31En onsdag.. Hallå eller..
tisdag 16 januari, 2007 @ 16:12Jag känner mig hedrad av er inbjudan till fest, men måste tyvärr avböja p.g.a. distansen och det faktum att det är mitt i veckan. Jag önskar er en underbar afton och hoppas att vi har anledning att snart fira igen (då gärna en fredag eller lördag)! :) En idé vore en tjuvlyssnatkväll en helg i månaden i lämplig, för ändamålet avsedd, lokal.
Drick inte med måtta och fira hela natten! En redogörelse för kvällen skulle nog uppskattas av både mig och andra tjuvlyssnare.
Mycket Nöje!
onsdag 17 januari, 2007 @ 22:04/Bob Lunta
i menyraden, högst upp på sidan, där ni listar feber-sidorna hade ni tidigare med buzz.bazooka.se. buzz finns ju med på menyraden på alla de andra febersidorna, så varför inte här?
måndag 22 januari, 2007 @ 14:47misstag eller medvetet?